Ibuk Libra

Libra Ibuk

...

 15mapa

Tydzień Bibliotek #biblioteka

Tydzień BibliotekHasło Tygodnia Bibliotek 2019 #biblioteka - „za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy”. Nasze działania to:
Zajęcia edukacyjne związane z obchodami 100-tu lecia województwa łódzkiego, w których uczestniczyli uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, dotyczące legendy o Łodzi - „Ballada o Januszu i Sarze”. Poznali historie powstania herbów Łodzi i Wielunia, wysłuchali legend o powstaniu Wielunia oraz Łodzi. Na zakończenie zajęć rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą tematu zajęć.

Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek

Zajęcia edukacyjne z uczniami klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Z pomocą teatrzyku Kamishibai uczniowie wysłuchali opowiadania "Przygody pingwina Pingo: Nieznośne śmieci w oceanach" z ilustracjami Marka Szala. Rozmawialiśmy o zmianach klimatu, przeludnieniu, wymieraniu gatunków, braku wody oraz o segregowaniu śmieci i recyklingu.

Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek

Zajęcia edukacyjne „Postaci z bajek” dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu. Rozmawiałyśmy z dziećmi o bibliotece, budowie i formach wydawniczych książek. Dzieci odgadywały postaci z bajek na podstawie zagadek słownych i szukały schowanych „bajkowych rekwizytów”, a potem dopasowywały je do odpowiednich bajek. 

Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek

Zajęcia edukacyjne „Lokomotywa” dla przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Wieluniu na podstawie wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa". Przedszkolaki wysłuchały recytacji wiersza „Lokomotywa” w wykonaniu aktorów, a następnie kolorowały przedmioty, zwierzęta i postaci występujące w wierszu i zapełniały nimi poszczególne wagoniki. Oglądały książki z wierszami Juliana Tuwima oraz nowości wydawnicze dla dzieci.

Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek

Dzień Bibliotekarza – spotkanie sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy powiatu wieluńskiego – prezentacja „Sleeveface i virale książkowe”.

Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek

Tydzień BibliotekWarsztaty dla nauczycieli pt. „Motywowanie uczniów do nauki” prowadzone przez Panią psycholog Sylwię Falkowską oraz Panią pedagog Aleksandrę Płaczek z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Wieluniu. Bardzo ciekawe zajęcia przebiegły w miłej, kameralnej atmosferze. 

„Gorączka złota” - do PCK przekazałyśmy 3,65 kg „złotych monet”, Tydzień Bibliotekdzięki którym dzieci z najbiedniejszych rodzin pojadą na wakacje. 

„Przygarnij książkę” - regał z którego można było zabrać książki do domu, a zostawić inne.