Ibuk Libra

Libra Ibuk

...

 15mapa

Nowa siedziba Filii Biblioteki Pedagogicznej w Wieluniu

Od 1. 02. 2012 r Filia Biblioteki Pedagogicznej w Wieluniu zaprasza do nowej siedziby przy ulicy Piłsudskiego 6 (w budynku Kolegium Nauczycielskiego).

Przeprowadzka placówki była konieczna, ponieważ w starym budynku przy ul. Palestranckiej nie tylko brakowało miejsca na gromadzone zbiory, ale przede wszystkim stropy przedwojennej kamienicy nie wytrzymywały znacznego przeciążenia. Pracownice filii musiały w krótkim czasie (od 9. 01 do 31. 01. 2012 r.) spakować ok. 31 tys. woluminów książek, tysiąc woluminów czasopism, kasety video oraz sprzęt komputerowy i pozostałe meble. Szczególne podziękowania należą się wieluńskiej firmie WIELTON, która zapewniła sprawny i szybki transport oraz pomoc przy rozładunku, dzięki czemu przeprowadzka mogła zakończyć się w przewidzianym terminie.

Zapraszamy do odwiedzin w nowej siedzibie, mamy nadzieję, że korowe i przestronne wnętrza spodobają się naszym użytkownikom, a bezpośrednie sąsiedztwo II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka oraz Kolegium Nauczycielskiego poszerzy i wzbogaci naszą ofertę edukacyjną.

O przeprowadzce informowały także na bieżąco lokalne media – więcej na ten temat