Ibuk Libra

Libra Ibuk

...

 15mapa

„W królestwie Maciusia Pierwszego”

24.01.2013 r. odbył się w Filii w Wieluniu finał konkursu plastycznego „W królestwie Maciusia Pierwszego”.

W konkursie wzięło udział pięć szkół podstawowych: z Wielunia - Szkoły Podstawowe nr 4 i 5, Szkoła Podstawowa z Niedzielska, Szkoła Podstawowa z Okalewa i Szkoła Podstawowa z Kurowa. Komisja konkursowa w składzie: Lena Macuga, Barbara Masłowska, Iwona Wojdyła-Udalska i Elżbieta Walczak, oceniając 70 prac wykonanych różnymi technikami, postanowiła przyznać nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I – III i kl. IV – VI.
Finał konkursu uatrakcyjniło przedstawienie oparte na motywach powieści „Król Maciuś I”, przygotowane przez studentów Kolegium Nauczycielskiego w Wieluniu pod opieką pani Doroty Chrzanowskiej-Czechowicz. W spotkaniu uczestniczyli: Dyrektor Kolegium Nauczycielskiego pani Ewa Lewik-Tsirigotis, nauczyciele-bibliotekarze z zaprzyjaźnionych szkół, nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie oraz przedstawiciele lokalnych mediów (Radia Ziemi Wieluńskiej oraz Telewizji Kablowej WSM).
Wszystkie prace można oglądać na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu do 15 lutego 2013 roku.

Nagrodzeni:

Klasy IV-VI

  • I miejsce – Jagoda Jędrzejczyk – kl. VI b - SP 4 Wieluń (opiekun Iwona Kita)
  • II miejsce – Weronika Dudzińska – kl. V – SP Niedzielsko (opiekun Aleksandra Kajta)
  • III miejsce – Aleksandra Mielcarek – kl. IV – SP Kurów

Wyróżnienia

  • Leon Mencfel – IV b – SP 4 (opiekun Iwona Kita)
  • Dominika Włodarczyk – kl. V – SP Okalew (opiekun Agnieszka Sady)

Klasy I-III

  • I miejsce – Nikola Kluska – kl. II - SP Niedzielsko (opiekun Anna Stępień)
  • I miejsce – Nadia Kluska – kl. II - SP Niedzielsko (opiekun Anna Stępień)
  • II miejsce – Lidia Ciliberti – kl. II – SP Niedzielsko (opiekun Anna Stępień)
  • III miejsce – Teresa Dudzińska – kl. I – SP – Niedzielsko (opiekun Magdalena Józefowska)
  • III miejsce – Wiktoria Kmiecik – kl. I ı– SP 5 Wieluń (opiekun Małgorzata Lipieta)

Wyróżnienia

  • Agnieszka Musiał – kl. I ı – SP 5 Wieluń (opiekun Małgorzata Lipieta)
  • Patrycja Birlet – kl. II – SP Niedzielsko (opiekun Anna Stępień)
  • Zuzanna Kucharska – kl. I ı – SP nr 5 Wieluń (opiekun Małgorzata Lipieta)
  • Patrycja Kędzierska – kl. I ı – SP nr 5 Wieluń (opiekun Małgorzata Lipieta)
  • Zuzanna Nagła – kl. III – SP Kurów
  • Gabriela Szczecińska – kl. III – SP Niedzielsko (opiekun Anna Stępień)
  • Jolanta Łuczak – kl. I – SP Okalew (opiekun Agnieszka Sady)

 

{gallery} konkurs {/gallery}